fot. PAP/Rafał Guz

Senatorowie odebrali zaświadczenia o wyborze

Senatorowie X kadencji odebrali zaświadczenia o wyborze. Uroczystość odbyła się w południe w gmachu parlamentu. Obecni byli przyszli senatorowie, a także m.in. wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha i I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

Zaświadczenia wręczył senatorom przewodniczący PKW Wiesław Kozielewicz. Szef komisji podkreślił, że losy Senatu w Polsce zawsze były związane z wolną ojczyzną. Sędzia życzył senatorom także dobrej pracy na rzecz narodu.

– W imieniu Państwowej Komisji Wyborczej życzę paniom i panom senatorom wybranym w wolnych wyborach do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej X kadencji, w trakcie której przypada 100. rocznica utworzenia tej izby w II Rzeczypospolitej, abyście będąc najpierwszymi poradnikami w kraju wolnym, jak definiował Franciszek Salezy Jezierski, rzetelnie i sumiennie wykonywali obowiązki wobec narodu – mówił Wiesław Kozielewicz.

Zjednoczona Prawica zdobyła największą ilość mandatów w Senacie. 48 mandatów nie gwarantuje jednak większości.

Kandydatem Zjednoczonej Prawicy na marszałka Senatu jest dotychczasowy szef tej izby Stanisław Karczewski. Swojego kandydata chce wystawić także opozycja. W tej sprawie trwają rozmowy między KO, PSL, SLD i senatorami, którzy kandydowali z własnych komitetów.

RIRM

drukuj