Prof. Gersdorf szuka wsparcia za granicą

Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf spotykała się dziś z przedstawicielami organizacji pozarządowych i sędziów z innych państw. Rzecznik Sądu Najwyższego ocenił, że ich wizyty w Polsce są wyrazem poparcia dla niej.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym prof. Małgorzata Gersdorf przeszła w stan spoczynku w funkcji I Prezesa SN, nie przyjmuje tego jednak do wiadomości. Spotkała się dziś z szefową Amnesty International. W planie miała też rozmowy z przewodniczącym Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa i prezesem Sądu Najwyższego Holandii.

Na konferencji prasowej po spotkaniu Prezes SN Holandii powiedział, że przedstawiciele europejskiego środowiska sędziowskiego przyjechali do Warszawy, by okazać moralne wsparcie polskim sędziom.

W ocenie posła Kukiz‘15 Jarosława Sachajko, prof. Małgorzata Gersodrf uprawia w tym momencie paskudną politykę przypominającą tę, jaką prowadzi totalna opozycja.

– Widzimy jakieś paskudne politykowanie – zapraszanie ludzi z zewnątrz, czyli zachowywanie się tak, jak totalna opozycja, czyli „ulica i zagranica”. Tutaj widzimy tę zagranicę. To pytanie się innych porządków prawnych, takich, które nie są w Polsce, czy w Polsce jest przestrzegane prawo. Jakim prawem jest to robione? Znowu jest szkalowane dobre imię Polski, zamiast rozwiązywać ewentualne problemy w kraju. To, o czym powiedziałem, to jest stosowanie wybiórcze tej ustawy – niepytanie Trybunału Konstytucyjnego, oszukiwanie pana prezydenta i całego społeczeństwa. Eskalowanie tego konfliktu pokazuje, że pani Gersdorf nie jest normalnym prawnikiem, tylko politykiem, który nie przestrzega konstytucji – komentuje pos. Jarosław Sachajko.

Prof. Małgorzata Gersdorf twierdzi, że stanowisko prezesa SN ma kadencyjność określoną w konstytucji, która nie podlega dyskusjom i zmianom ustawowym. Wcześniej zapowiadała, że teraz idzie na urlop. Pracami SN kieruje sędzia Józef Iwulski. Jak sam powiedział, nie jest zastępcą ani następcą I prezes Sądu Najwyższego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl