fot. Nasz Dziennik/Mateusz Marek

Senat zajmie się dziś projektami uchwał upamiętniającymi śp. P. Adamowicza

Senat minutą ciszy uczcił wczoraj pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska. Dziś, senatorowie zajmą się projektami uchwał upamiętniającymi śp. Pawła Adamowicza. Swoje projekty zgłosiły kluby PO i PiS.

W projekcie uchwały autorstwa PO podkreślono, że:

„(…) okrutny mord odebrał Gdańskowi Prezydenta, a Polsce wybitnego samorządowca i polityka, człowieka przyjaznego i otwartego na innych. Był dobrym i wrażliwym człowiekiem z naturalną otwartością na losy innych ludzi i troską o nich” – głosi projekt Platformy.

W dokumencie PiS podkreślono z kolei, że:

14 stycznia 2019 roku zmarł w wyniku ciężkich ran zadanych przez zamachowca Paweł Adamowicz, długoletni Prezydent Gdańska, samorządowiec i działacz demokratycznej opozycji. Ta tragiczna śmierć wstrząsnęła Polską i odbiła się szerokim echem za granicą, wywołując współczucie dla Bliskich Zmarłego Prezydenta oraz powszechne potępienie zbrodni, której padł ofiarą” – napisali senatorowie PiS.

W planie dzisiejszego posiedzenia Senatu znajdzie się także nowelizacja ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz zmianami w Prawie własności przemysłowej. Co więcej, w Senacie odbędzie się też głosowanie nad rozpatrzoną wczoraj przez izbę ustawą budżetową na 2019 rok.

TV Trwam News/RIRM

drukuj