PAP/Mateusz Marek

Senackie komisje za odrzuceniem noweli ustawy Prawo oświatowe, wzmacniającej rolę kuratorów oświaty

Senacka Komisja Nauki, Edukacji i Sportu wraz z Komisją Obrony Narodowej opowiedziały się za odrzuceniem noweli ustawy Prawo oświatowe, która wzmacnia rolę kuratorów oświaty. Wniosek w tej sprawie złożył senator Bogdan Zdrojewski z KO.

Senator Bogdan Zdrojewski ocenił, że proponowane przepisy zmierzają w kierunku ubezwłasnowolnienia samorządów, osłabienia autonomii i paraliżu procesu edukacyjnego. Podkreślił, że poprawki nie mogą poprawić noweli.

Wniosek o przyjęcie nowelizacji bez poprawek złożył z kolei Kazimierz Wiatr, senator PiS.

– Niestety, rodzice mają dzisiaj problem z tym, że w szkołach organizowane są „tęczowe piątki” i nikt się nikogo o nic nie pyta. Odbywa się „gwałt” na młodych ludziach, którzy często z zażenowaniem słuchają, co się do nich mówi. Można było przeczytać i usłyszeć, jak chłopcy i dziewczynki reagowali na demoralizujące opowiadania. Trzeba, przynajmniej w Senacie, z pewnym dystansem i oglądem sytuacji mówić o tym wszystkim – powiedział senator Kazimierz Wiatr.

Zgodnie z nowelą ustawy Prawo oświatowe, dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty dla zajęć przygotowanych przez stowarzyszenia lub organizacje.

Udział ucznia w takich zajęciach będzie wymagał pisemnej zgody rodziców w przypadku niepełnoletniego ucznia. Sejm przyjął przepisy w ubiegłym tygodniu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl