fot. pixabay.com

Z-ca dyrektora RCB: Ponad 22 tys. odbiorców pozbawionych dostaw prądu

W związku z silnym wiatrem w czwartek na godz. 13.00 ponad 22 tysiące odbiorców na terenie całego kraju jest pozbawionych dostaw prądu – poinformował zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.

O awariach energetycznych związanych z silnym wiatrem zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa poinformował w czwartek na Twitterze.

„Na godz. 13.00 dostaw prądu pozbawionych jest 22125 odbiorców na terenie całego kraju (najwięcej w woj.: opolskim – 3100, dolnośląskim – 2900 oraz śląskim – 2582)” – napisał Marek Kubiak.

Dodał, że trwają prace naprawcze.

Jak informował w czwartek IMGW, najtrudniejsza sytuacja panuje w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. Tam obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przez zamieciami oraz pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Dla pozostałego obszaru kraju IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Przy gruncie temperatury sięgają 0 stopni Celsjusza, co powoduje zamarzanie mżawki, deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl