fot. Autorstwa Anonimowy - http://karski.muzhp.pl/wojna_17_wrzesnia.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1398870

Sejny: Obchody 82. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

W Sejnach obchodzono w sobotę 82. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. „Chcemy pamiętać o tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że dziś możemy żyć w wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej” – mówił ks. Zbigniew Bzdak, proboszcz miejscowej parafii.

17 września 1939 roku Sowiecka Rosja zaatakowała Polskę. Ten akt agresji to wynik paktu, jaki Stalin zawarł z Hitlerem. Zbrodniarze podzielili między siebie naszą Ojczyznę. 82. rocznicę tych wydarzeń obchodzono w sobotę w Sejnach.

– Chcemy pamiętać o naszych bohaterach: o tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, o tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że dziś możemy żyć w wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej – podkreślił ks. Zbigniew Bzdak, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach.

Ta pamięć, jak dodał proboszcz parafii, jest wyrazem troski o przyszłość naszej Ojczyzny, która potrzebuje dziś jedności, pokoju i dojrzałego myślenia.

„Ta bolesna dla nas, Polaków, rocznica przypomina nam, że nigdy nic nie jest dane raz na zawsze” – wskazywał z kolei poseł PiS Jarosław Zieliński.

– Trzeba ciągle uważać na to, jakie niebezpieczeństwa mogą się pojawić. To co przeżywamy ostatnio za wschodnią granicą jest tego dowodem. Mamy do czynienia z wojną hybrydową, którą prowadzi wobec nas reżim Łukaszenki, ale to jest tylko część „obrazu”. Druga część to odżywające imperialne dążenia Rosji – podkreślił polityk.

Skutki agresji Niemiec i Rosji na Polskę są nieodwracalne i trwają do dziś. Ponieśliśmy ogromne straty – nie tylko materialne. W czasie wojny wymordowano elitę naszego narodu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl