Sejmowe głosowanie nad projektami ustaw o KRS i SN – najprawdopodobniej dziś

Najprawdopodobniej dziś posłowie zagłosują nad projektami nowelizacji ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

W nocy z środy na czwartek – uchwaleniem ponad 40 poprawek PiS i jednej przedstawionej przez PO – zakończyły się prace nad prezydenckimi projektami w sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Jeśli posłowie poprą dziś projekty większością głosów, trafią one do Senatu.

Poseł Stanisław Piotrowicz, przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, podkreślił, że prace nad ustawami były trudne. Zaznaczył, że jeszcze w grudniu powinny one trafić do podpisu prezydenta.

– To był wytężony czas trudnej pracy, szukania kompromisu, a później procedowania. Cieszę się, że mamy to za sobą i że zarówno pan prezydent, jak i Prawo i Sprawiedliwość, może pokazać społeczeństwu spełnienie kolejnej obietnicy. Nie wiem, co się wydarzy w Senacie. Mogę zakładać, że Senat przyjmie ustawy bez poprawek. Gdyby tak się zdarzyło, to te ustawy zostałyby przekazane do podpisu panu prezydentowi. Gdyby było inaczej, to myślę, że jeszcze w tym roku zdążymy rozpatrzyć te poprawki i przedstawić ustawy i tak do podpisu panu prezydentowi – wskazał Stanisław Piotrowicz.

W lipcu tego roku prezydent Andrzej Duda zawetował nową ustawę o SN i nowelę przepisów o KRS. Autorami projektów byli posłowie PiS.

Pod koniec września prezydent przedstawił własne projekty zmian. Przez kilka tygodni ws. prezydenckich projektów trwały rozmowy między przedstawicielami PiS i Kancelarii Prezydenta.

Reforma wymiaru sprawiedliwości była jedną z wyborczych obietnic, z jaką Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów parlamentarnych w 2015 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl