fot. flickr

Sejmowa komisja zwleka z pracami nad projektem #ZatrzymajAborcję

Osiem tysięcy kartek trafiło już do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z apelem o jak najszybsze procedowanie nad ustawą #ZatrzymajAborcję. Kartki zostały dołączone do „Naszego Dziennika”. Taka ilość korespondencji świadczy o tym, że obrona życia dla czytelników to priorytet.

Sejmowa komisja od tygodni zwleka z podjęciem prac nad projektem wykreślającym z polskiego prawa przesłankę eugeniczną. Przewodnicząca komisja poseł Bożena Borys-Szopa deklaruje, że parlamentarzyści zajmą się projektem po potrzymaniu opinii rządu i Biura Analiz Sejmowych.

W ocenie obrońców życia takie opinie nie są jednak potrzebne. Jacek Januszewski z Fundacji Życie i Rodzina zapowiada dalsze naciski na posłów komisji.

Walka toczy się o życie dzieci, dlatego ta zwłoka jest dla nas niezrozumiała. Najbardziej niezrozumiałe jest to, że członkowie komisji mówią, że muszą zasięgać opinii rządu, jakby musieli pytać rząd, czy zabijanie ludzi jest dobre czy złe. Po stronie prezydium sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny widać jakiś poważny problem. Będziemy naciskać wszelkimi sposobami, jakie w obywatelskim społeczeństwie są stosowane, na to, żeby komisja jak najszybciej zajęła się tym projektem. Cieszymy się bardzo z prowadzonej akcji ws. wysyłania kartek do komisji – podkreśla przedstawiciel Fundacji Życie i Rodzina.

Za pośrednictwem strony internetowej https://zatrzymajaborcje.pl/ można wysłać do posłów komisji laurkę z prośbą o szybkie prace nad obywatelskim projektem.

Pod inicjatywą, która ma zapobiec zabijaniu chorych, nienarodzonych dzieci zebrano 830 tys. podpisów.

RIRM

drukuj