Sejmowa komisja rozpatrzy wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka

Dziś sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych rozpatrzy i zaopiniuje wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Mariusza Błaszczaka. Zastrzeżenia do pracy ministra mają posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy złożyli ten wniosek.

Wniosek w sprawie wotum nieufności dla Mariusza Błaszczaka po rozpatrzeniu i zaopiniowaniu przez sejmową komisję powinien być także jednym z punktów obrad Sejmu, który rozpoczyna obrady w środę. Posłowie opozycji obwiniają ministra administracji i spraw wewnętrznych za sprawę Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja, który podał się do dymisji po dwóch miesiącach urzędowania.

– W naszym przekonaniu wydarzenia ostatnich tygodni pokazują dobitnie, że minister Błaszczak nie radzi sobie z nadzorem nad policją – mówi Marek Wójcik, poseł PO.

Głosowanie za wotum nieufności zapowiedzieli już posłowie .Nowoczesnej i PSL-u.

– Nie czuję się jako obywatel komfortowo, widząc, jak komendant Maj wchodzi do gabinetu, robi wielkie show, a potem się okazuje, że nikt go nie sprawdził i że są jakieś wewnętrzne wojny w MSWiA – przyznaje Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej.

– Nabraliśmy bardzo krytycznego stosunku do niektórych zachowań pana ministra i to pewnie zaważy, że poprzemy ten wniosek – informuje Krzysztof Paszyk z PSL.

Wniosek o wotum nieufności dla ministra Mariusza Błaszczaka nie ma szans na powodzenie przy większości parlamentarnej, jaką obecnie posiada Prawo i Sprawiedliwość.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl