fot. flickr.com

Sejm zajmie się programem Mieszkanie dla Młodych

W Sejmie odbędzie się dziś pierwsze czytanie nowelizacji ustawy dotyczącej programu Mieszkanie dla Młodych.

Posłowie PO, którzy przygotowali projekt, domagają się zwiększenia w latach 2016-2018 limitów dopłat w ramach programu do ponad 1,5 mld zł rocznie.

Poseł Maria Zuba z sejmowej Komisji Infrastruktury zaznacza, że z programu MDM korzystają głównie single i osoby bezdzietne, dlatego rząd PiS-u szykuje zmianę.

– Rząd w swoim programie ma nowy system udzielania pomocy w zakresie mieszkalnictwa młodym małżeństwom, zwłaszcza tym właśnie małżeństwom, które są w gorszej sytuacji finansowej i które potrzebują większego wsparcia, przy czym nasz program przewiduje przede wszystkim budownictwo mieszkań tańszych, w partnerstwie z gminami, w partnerstwie z innymi organizacjami, funkcjonującymi non-profit i taki projekt jest przygotowywany – mówi poseł Maria Zuba.

Rząd wyraził negatywne stanowisko wobec poselskiego projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

W opinii rządu, ewentualne zwiększenie środków na funkcjonowanie programu MdM znacznie ograniczyłoby możliwości budżetowe realizacji innych programów mieszkaniowych.

RIRM

drukuj