Odwołano posiedzenia sejmowej komisji, która miała rozpatrzyć projekt PFROŻ w sprawie tzw. aborcji

Odwołano posiedzenie sejmowej komisji ds. petycji, na którym posłowie mieli zająć się projektem przewidującym zakaz przerywania ciąży oraz sprzedaży środków o działaniu antyimplantacyjnym. Projekt stanowi załącznik do petycji Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia ws. zmiany przepisów dot. aborcji.

Sekretariat komisji poinformował, że dotąd nie wyznaczono terminu kolejnego posiedzenia w tej sprawie. W związku z wydarzeniami w Sejmie odwołano wiele zaplanowanych na środę i czwartek posiedzeń komisji sejmowych.

Propozycja PFROŻ – w przeciwieństwie do rozpatrywanego w zeszłym roku projektu komitetu „Stop Aborcji” – nie przewiduje karania kobiet, które przerwały ciążę.

– Tu nasza mowa jest krótka. Kto zna tematykę obrony życia, to wie, że kobieta jest drugą ofiarą aborcji i trzeba do tej aborcji za wszelką cenę nie dopuścić, a jeżeli już to nieszczęście, ta katastrofa nastąpi, to tej kobiecie należy pomagać w sensie psychologicznym, w sensie duchowym, także i w sensie takiego ludzkiego współczucia, a nie proponować karę więzienia – mówi dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Projekt federacji zakłada całkowity zakaz aborcji poprzez wykreślenie przepisów określających, w jakich sytuacjach można jej dokonać.

Jego autorzy przekonują, że nie oznacza to odstąpienia od ratowania życia matki w sytuacji, gdy ciąża zagraża jej zdrowiu lub życiu.

Zaznaczają, że działanie podejmowane wówczas przez lekarza, które zakończy się śmiercią dziecka poczętego, „nie jest aborcją”.

Projekt Federacji wprowadza też zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl