Sejm uchwalił nowelizację ustawy o GMO

Sejm uchwalił rządowy projekt nowelizacji ustawy o GMO. Wcześniej upadł wniosek PiS-u o odrzucenie projektu.

Przygotowany przez resort środowiska dokument reguluje hodowlę w laboratoriach organizmów modyfikowanych genetycznie. Przewiduje zamknięte użycie zmodyfikowanych genetycznie organizmów – GMO i mikroorganizmów – GMM.

Poseł Dariusz Bąk powiedział, że projekt ten w praktyce ułatwia uwalnianie organizmów genetycznie modyfikowanych. Dodał, że legislacja projektu, który rzeczywiście zabezpieczałby przed tym środowisko została przerwana.

– Dwa lata temu Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt ustawy „Prawo o organizmach genetycznie zmodyfikowanych”. Projekt ten przeszedł przez komisję ustawodawczą i uzyskał akceptację. Do dnia dzisiejszego nie nadano dalszego obiegu temu projektowi. Gwarantował on, że Polska będzie krajem wolnym od GMO oraz całościowo ujmował problematykę GMO. Tymczasem, mamy do czynienia ze zmianą ustawy autorstwa koalicji PO-PSL, który wprowadza destrukcję w prawie o GMO w Polsce. Ten projekt ułatwia Polsce uwolnienie do środowiska GMO. Dlatego PiS domaga się odrzucenia w drugim czytaniu tego projektu. Mamy do czynienia z sytuacją, że ułatwia się przestępcom skażenie środowiska naturalnego w Polsce przez GMO – powiedział Dariusz Bąk.

Wniosek PiS-u upadł jednak w głosowaniu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl