Sejm przyjął informację premier ws. komunikatu KE

Sejm przyjął informację premier Beaty Szydło ws. komunikatu KE o sytuacji w Polsce. Za jej przyjęciem opowiedziało się 263 posłów, przeciw było 177, a 3 wstrzymało się od głosu. Zobacz jak głosowali posłowie [kliknij].

Przed głosowaniem nad informacją głos zabrała szefowa rządu. Premier Beata Szydło podkreślała, że opozycja nie może zgodzić się z wynikiem ostatnich wyborów. W jej ocenie Trybunał Konstytucyjny służy dziś podważeniu wyboru Polaków.

Zwracając się do opozycji premier Szydło podkreśliła, że Trybunał ma stać na straży konstytucji i ma chronić interesów Polski i Polaków a nie politycznych przywilejów.

Według szefowej polskiego rządu opozycja nie chce wypracowania kompromisu w sprawie kryzysu wokół TK.

– Mówicie państwo o kompromisie. Jakie to są ręce wyciągnięte do zgody? Co zaproponowaliście? Każda propozycja z naszej strony jest odrzucana. Chodzi wam o rozwiązanie problemu? Czy rozwiążecie problem w Brukseli? Faktem są wasze uśmiechnięte twarze po każdej decyzji Brukseli, która ma uderzyć w polski rząd. A to oznacza w suwerenność Polski? – zwracała się premier Beata Szydło do opozycji.

Prezes Rady Ministrów odniosła się także do wypowiedzi dotyczącej postawienia jej przed Trybunałem Stanu za nieopublikowanie orzeczeń TK.

– Upominacie się państwo o konstytucje o Trybunał o orzeczenie. W 197 artykule konstytucji wyraźnie napisano, że organizacje i tryb postępowania Trybunału określa ustawa. Będzie orzeczenie, będzie druk. Nie ma orzeczenia nie ma druku. I możecie państwo krzyczeć i straszyć mnie Trybunałem Stanu proszę mi wierzyć nie robi to na mnie wrażenia. Nie zmusicie mnie do tego żebym łamała konstytucje, tylko i wyłącznie dlatego, że chcecie za wszelką cenę doprowadzić do obalenia rządów w Polsce i do zmiany władzy w Polsce bo to jest wasz cel – wskazywała premier.

We wtorek odbyło się spotkanie ws. kryzysu wokół TK u marszałka Sejmu. Na spotkaniu zabrakło m.in. PO i Nowoczesnej, bo uznały, że nic ono nie zmieni. Politycy tych partii organizują w najbliższy wtorek własne spotkanie. Z ramienia PiS ma w nim uczestniczyć obserwator.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl