fot. PAP/Leszek Szymański

Sejm pracuje nad ustawą, która ma odmrozić Fundusz Świadczeń Socjalnych 

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie ustawy, która ma odmrozić Fundusz Świadczeń Socjalnych. Chodzi o rządowy projekt noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019.

Zgodnie z propozycją Fundusz Świadczeń Socjalnych miałby zostać odmrożony od 1 sierpnia 2019 roku.

Nowela ma poprawić warunki życiowe pracowników – mówił w Sejmie poseł PiS Andrzej Szlachta.

Proponowane odmrożenie wysokości odpisów na fundusz socjalny przyczyni się do wsparcia i w konsekwencji do poprawy warunków życiowych pracowników oraz osób uprawnionych. Projektowana ustawa wprowadza termin 31 października 2019 roku, jako termin przewidziany na dokonanie wpłaty na rachunek bankowy funduszu dodatkowych środków przewidzianych projektowaną ustawą – wskazywał parlamentarzysta.

Fundusz Świadczeń Socjalnych to osobny rachunek bankowy, na którym pracodawca gromadzi środki finansowe, jakie są wykorzystywane na wsparcie socjalne uprawnionych do tego pracowników.

Fundusz socjalny jest obowiązkowy dla wszystkich pracodawców z jednostek budżetowych i samorządowych. Ustawa, która ma odmrozić fundusz świadczeń socjalnych, została skierowana do dalszych prac w sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

RIRM

drukuj