Sejm: powstał Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia

W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia. Gremium liczy jak na razie 10 posłów. Nowy zespół parlamentarny został zarejestrowany zaledwie kilka dni temu. Skupia polityków z Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz’15, koła poselskie: „Republikanie” oraz „Wolni i Solidarni”, a także posła niezrzeszonego.

Przewodniczącą zespołu została poseł Anna Siarkowska z koła Republikanie, a funkcje wiceprzewodniczących sprawują posłowie PiS Teresa Glenc i Piotr Uściński.

Celem zespołu będzie propagowanie wśród parlamentarzystów zasad ochrony życia ludzkiego w każdej jego formie – podkreśla poseł PiS Piotr Uściński, wiceprzewodniczący zespołu.

– Będziemy zajmować się sprawą prawnej ochrony życia w Polsce. W poprzednich kadencjach istniały zespoły o podobnych nazwach i w tej kadencji też taki zespół powstał. Takim upragnionym celem jest pełna, prawna ochrona życia w Polsce –  zaznaczył poseł PiS.

Można również oczekiwać, że Parlamentarny Zespół na rzecz Prawa do Życia zajmie się monitorowaniem ustaw i programów rządowych dot. kwestii ochrony życia w Polsce.

Zespół ma charakter otwarty. Mogą się do niego zgłaszać także inni posłowie i senatorowie. Spotkania zespołu będą się odbywać przynajmniej raz w miesiącu.

RIRM

drukuj