fot. PAP

Będzie komisja śledcza ws. WSI?

W Sejmie dziś odbędzie się głosowanie ws. powołania komisji śledczej ds. likwidacji WSI. PiS sprzeciwia się inicjatywie Twojego Ruchu i wskazuje, że celem komisji będzie atakowanie największej partii opozycyjnej, ale przede wszystkim próba rehabilitacji żołnierzy WSI.

Według TR komisja miałaby zbadać proces likwidacji WSI, który przebiegał pod nadzorem ministra Antoniego Macierewicza. Sam likwidator WSI, Antoni Macierewicz, wielokrotnie podkreślał, że nie boi się rozmawiać na temat Wojskowych Służb Informacyjnych.

Poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS, mówi, że projekt TR ocenia tylko jako element walki politycznej i pomocy dla PO. Wszystkie wątki dot. likwidacji WSI były już wyjaśniane – podkreślił.

– Platforma Obywatelska uruchomiła swoich pomagierów. Projekt powstania Ruchu Palikota, był pomysłem doradców wizerunkowych Donalda Tuska. Nie ma lepszego i sprawdzonego pomocnika dla PO na trudne czasy, jak Palikot i jego cała polityczno-poselska zbieranina. Jak wszystko się wali, zarówno w wymiarze sondażowym tak i w tym wymiarze politycznym, gospodarczym, ekonomicznym, to się wyciąga tematy zastępcze jak komisja śledcza ds. likwidacji WSI. Nic nie będzie wyjaśniała ani odkrywała, tylko będzie przestrzenią do medialnego bicia piany, wywoływania awantur i odwracania uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów. Myślę że Polacy na taką szopkę nabrać się nie dadzą – zaznaczył poseł Joachim Brudziński.

Poparcie projektu Twojego Ruchu zapowiedziała ostatnio PO. Teoretycznie PO wahała się czy poprzeć inicjatywę TR, jednak sytuacja zmieniła się po „aferze taśmowej”.

Nagrania ujawniają, że politykom PO nie chodzi o wyjaśnienie procesu likwidacji WSI, ale o zastępczy temat na kampanię wyborczą. Przede wszystkim o odwrócenie uwagi Polaków od nieudolnych rządów.

 

RIRM

drukuj