fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Po 1 stycznia Sejm ma zająć się ustawowym uregulowaniem kwestii czternastej emerytury

Po nowym roku Sejm ma zająć się ustawowym rozwiązaniem w sprawie czternastej emerytury. Świadczenie będzie wypłacane od 1 listopada. Będzie obowiązywało kryterium dochodowe – zapowiedział wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Już teraz wsparcie w postaci 13. emerytury jest na stałe wpisane w ustawę. Będzie dalej wypłacane, bez żadnego kryterium. Pomoc w tym roku trafiła do blisko 10 mln osób, a jej koszt wyniósł blisko 12 mld zł. Teraz na prace w Sejmie czeka projekt o „czternastce” dla emerytów, o czym w trakcie sejmowej Komisji Polityki Senioralnej przypomniał wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

– Liczymy, że po nowym roku Sejm również przyjmie ten projekt. Zakładamy, że od 1 listopada 2021 roku 14. emerytura byłaby też wypłacana, przy zachowaniu kryterium 2900 zł. Taka jest propozycja ze strony rządu, jeśli chodzi o realizację programu. Mamy też zapewnione środki na te działania – podkreślił Stanisław Szwed.

Projekt, jaki trafił do Sejmu, przewiduje, że 14. emerytura ma być równa minimalnej emeryturze. W przyszłym roku będzie to 1250 zł. Na takie świadczenie mogą liczyć osoby, które pobierają emeryturę poniżej 2900 zł brutto. Przy przekroczeniu tej kwoty obowiązywała będzie zasada „złotówka za złotówkę”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl