fot. sxc.hu

Sejm – podkomisja o projekcie ustawy uzgodnienia płci

Sejmowa podkomisja nadzwyczajna zajmuje się projektem ustawy o uzgodnieniu płci. W myśl przygotowanych regulacji procedura określenia płci ma się opierać na subiektywnym odczuciu pacjenta, a biologiczne uwarunkowania płci stracą znaczenie.

Projekt, którego wnioskodawców reprezentuje Anna Grodzka, jest popierany przez Ministerstwo Zdrowia oraz posłów koalicji rządzącej. Resort deklaruje także chęć refundacji zabiegów zmiany płci.

Poseł Małgorzata Sadurska zawraca uwagę, że Platforma Obywatelska przyspieszyła w ostatnim czasie prace nad budzącym wiele kontrowersji projektem ustawy.

– Jesteśmy przed drugą turą wyborów i w momencie, kiedy jest walka o każdy głos, Bronisław Komorowski skupił się na tym, żeby pozyskać elektorat lewicowy. Właśnie m.in. do tego służy mu ta propaganda związana z pracami nad projektem dotyczącym uzgodnienia płci. Ten projekt stoi w sprzeczności z wartościami, na których opiera się nasza Konstytucja, stoi w sprzeczności z całym kanonem wartości, z naszą religią i ten projekt absolutnie nie powinien być w polskim Sejmie procedowany – podkreśla Małgorzata Sadurska.

Projektu ustawy o tzw. uzgodnieniu płci trafił do Sejmu w 2013 roku.

RIRM

drukuj