fot. PAP/Leszek Szymański

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec K. Bortniczuka

Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Wniosek złożył klub Koalicji Obywatelskiej.

Za odwołaniem Kamila Bortniczuka było 213 posłów, przeciw 224, wstrzymało się 4 posłów. Żeby odwołanie ministra było możliwe potrzebne było poparcie wniosku przez 231 posłów.

Wcześniej negatywnie wniosek o wotum nieufności zaopiniowała sejmowa komisja kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Wniosek o odwołanie Kamila Bortniczuka złożył na początku grudnia klub Koalicji Obywatelskiej. Szef klubu KO Borys Budka zwracał wówczas uwagę na bulwersujące opinię publiczną doniesienia dotyczące ówczesnego wiceministra sportu Łukasza Mejzy. Premier Mateusz Morawiecki pod koniec grudnia ub.r. odwołał Łukasza Mejzę z funkcji wiceministra sportu. Łukasz Mejza pozostaje posłem niezrzeszonym.

Kamil Bortniczuk jest ministrem sportu i turystyki od października 2021 roku. Jego nominacja na szefa znów wydzielonego resortu sportu (wcześniej nad działem sport miał nadzór minister kultury) wynikało z umowy jaką PiS zawarło z Partią Republikańską, której przedstawicielem jest Kamil Bortniczuk. Partię tę założyła część polityków dawniej związanych z Porozumieniem Jarosława Gowina.

W październiku ub. roku prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował o podpisaniu umowy o współpracy z Partią Republikańską i podjęciu decyzji o wspólnym starcie w kolejnych wyborach.

„Wierzymy, że trzecia kadencja Zjednoczonej Prawicy jest na wyciągnięcie ręki” – komentował to lider Republikanów Adam Bielan.

Obecnie w skład koalicji Zjednoczonej Prawicy wchodzą: PiS, Solidarna Polska, Partia Republikańska oraz stowarzyszenie OdNowa.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl