Sejm: konferencja „Prawa rodziny-rdzeń współczesnej demokracji”

W Sejmie rozpoczęła się konferencja „Prawa rodziny-rdzeń współczesnej demokracji”. Spotkanie zainauguruje cykl wydarzeń, które wpisują się w obchody Dnia Praw Rodziny, przypada on 22 października.

W konferencji udział weźmie ponad 400 osób. Wśród nich przedstawiciele świata polityki, nauki i Kościoła. Głos zabiorą m.in. minister rodziny Elżbieta Rafalska oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Spotkanie będzie okazją do przybliżenia kwestii praw rodziny. Poseł Tadeusz Woźniak, przewodniczący parlamentarnego Zespołu na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej zauważa, że Konstytucja RP nie definiuje rodziny – definiują ją ustawy szczegółowe, i to zazwyczaj niekorzystnie. Parlamentarzysta zapowiedział jednocześnie przygotowanie noweli ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie.

Ustawa, którą będziemy pragnęli zmienić i stosowny projekt przygotujemy, to ustawa o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie, gdzie w niewielkim dokumencie ponad sto razy mówi się o przemocy w rodzenie, kiedy tak naprawdę przemoc w rodzinie występuje najrzadziej. Musimy zwracać uwagę na to, aby nie odbierać dobrego imienia rodzinie. Rodzina jest najzdrowszą tkanką społeczną, jest podstawową komórką, na której zbudowane jest całe społeczeństwo, cały naród – podkreśla pos. Tadeusz Woźniak.

W całej Polsce odbędzie się 16 konferencji poświęconych zagadnieniom związanym z rodziną.

Konferencję organizują: Parlamentarny Zespół na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej i Narodowy Komitet Obchodów Dnia Praw Rodziny przy współpracy ministerstwa sprawiedliwości. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl