Min. A. Kwiatkowski z wizytą w Mołdawii

Minister Adam Kwiatkowski, który w kancelarii Prezydenta RP odpowiada za kontakty z Polonią udaje się wizytą do Mołdawii. Jest to kolejna podróż, która ma na celu niesienie pomocy dla Polaków mieszkających na Wschodzie. Akcja odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej.

Minister Adam Kwiatkowski w Mołdawii odbędzie szereg spotkań ze środowiskami polonijnymi.

– To jest następna akcja pomocowa. Wieziemy dla naszych rodaków, którzy mieszkają w Mołdawii wsparcie rzeczowe, to również kilka spotkań z Polakami w Kiszyniowie, w Bielcach i jeszcze w kilku miejscach. Podczas tej wizyty będzie możliwość wręczenia w imieniu prezydenta odznaczeń dla polskich nauczycieli i dla księży, którzy podtrzymują polskość w tym kraju.  To są główne cele tej wizyty –  mówi minister Adam Kwiatkowski.  

Dotychczas w ramach prezydenckiej akcji pomocy Polakom na Wschodzie prezydencki prezydent odbył kilka wizyt m.in. na Ukrainę i Litwę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl