fot. Tomasz Strąg

Min. A. Kwiatkowski kontynuuje wizytę w USA

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski rozpoczął trzydniową wizytę w Chicago. W sobotę prezydencki minister uczestniczył w uroczystości z okazji Dnia Generała Kazimierza Pułaskiego.

Obchody zorganizowano w Domu Podhalan, który jest siedzibą Związku Podhalan w Północnej Ameryce. W stanie Illinois mieszka największa liczba Polaków.

W ramach obchodów Dnia Generała Kazimierza Pułaskiego minister Adam Kwiatkowski złożył kwiaty przed jego popiersiem, które stoi w ogrodzie Domu Podhalan.

Już od 1977 r. w stanie Illinois obchodzone jest jako święto stanowe. Dzień gen. Kazimierza Pułaskiego, bohatera Stanów Zjednoczonych, człowieka, który jako jeden z kilku osób pośmiertnie otrzymał honorowe obywatelstwo USA w 2009 r. – mówił prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

Uroczystości zakończą się w poniedziałkowy poranek w Muzeum Polskim w Chicago. To miejsce, w którym ukazana jest historia polskiej kultury na emigracji.

Minister Adam Kwiatkowski w imieniu prezydenta wręczy odznaczania państwowe m.in. za wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o Polsce.

Po za tym prezydencki minister weźmie też udział w uroczystościach jubileuszowych z okazji 40-lecia szkoły im. Fryderyka Chopina.

 

RIRM

drukuj