ŚDM: pielgrzymi wędrują na Campus Misericordiae

Pierwsze zorganizowane grupy pielgrzymów dochodzą dziś przedpołudnie do Campusu Misericordiae, gdzie odbędzie się sobotnie czuwanie z papieżem i niedzielna Msza św. na zakończenie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Z Krakowa mają do pokonania ok. 12 km.

– Wszystko odbywa się spokojnie, nie ma żadnych przeszkód ani zagrożeń, pielgrzymi idą przygotowanymi dla nich trasami. Napełnianie sektorów odbywa się płynnie – mówi rzecznik Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM Mariusz Ciarka.

Sektory otwarto w piątek o godz. 20.00, ale tylko nieliczne osoby zdecydowały się na przybycie do kampusu w nocy. Pielgrzymi liczniej zaczęli przybywać dopiero w sobotę przed południem.

– Apelujemy do pielgrzymów, aby nie przychodzili do sektorów w ostatniej chwili i nie zabierali ze sobą wielu niepotrzebnych rzeczy, ponieważ może to spowodować zatory tuż przed rozpoczęciem uroczystości – przypomniał Mariusz Ciarka.

Pielgrzymi wyruszają do Brzegów od strony Krakowa, Bieżanowa i Wieliczki oraz okolicznych wsi. Trasy zostały odpowiednio zabezpieczone, ruch drogowy wstrzymany.

Do poszczególnych sektorów w Campusie Misericordiae prowadzą osobne drogi. Pielgrzymi powinni sprawdzać właściwą drogę na swoich identyfikatorach i na oznakowaniach na ulicach Krakowa, Wieliczki i Kokotowa, jak dotrzeć do swoich sektorów. Kto pomyli drogi, nie dotrze do swojego sektora.

Na Campus Misericordiae będą mogli także przyjść ludzie, którzy nie zarejestrowali się wcześniej u organizatorów ŚDM. Dla nich zostaną przeznaczone ogólnodostępne sektory.

Do wejścia na sektory z pakietem pielgrzyma wystarczy wziąć bilet i dokument tożsamości. Do wejścia na sektory z darmowymi wejściówkami należy wziąć darmową wejściówkę i dokument tożsamości.

Osoby przybywające na ostatnią chwilę będą mogły wejść bez pakietu pielgrzyma i darmowej wejściówki na zewnętrzne sektory.

Jak poinformowali w piątek organizatorzy, w sobotę na uroczystościach z papieżem Franciszkiem w Campus Misericordiae spodziewają się do miliona pielgrzymów i od 1,5 mln do 1,8 mln uczestników na finałowej Mszy św. w niedzielę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl