ŚDM. Pielgrzymi przybywają do Krakowa

Do Krakowa przybywają już pielgrzymi, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, które potrwają niemal tydzień. Jutro o godz. 17.30 na krakowskich Błoniach sprawowana, przez ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolitę krakowskiego, będzie Msza św., która oficjalnie rozpocznie ŚDM.

W środę o 16.00 na podkrakowskich Balicach wyląduje samolot z Ojcem św. Franciszkiem. Papież zostanie oficjalnie powitany na Wawelu, spotka z prezydentem Andrzejem Dudą i polskimi biskupami. Wieczorem stanie w tzw. oknie papieskim, aby powitać młodzież. Ten punkt papieskiej wizyty będzie się powtarzał przez kolejne dni.

Na ŚDM z Torunia z Parafii Bożego Miłosierdzia i św. siostry Faustyny udaje się z grupą młodzieży ze swoim opiekunem ks. Maciejem Kępczyńskim. Jak podkreślił duchowny młodzież odlicza czas do tego spotkania.

– Przede wszystkim do spotkania z Jezusem. Chcemy spotkać żywego Jezusa, który jest naszym Panem. Na pewno pomoże nam w tym obecność Ojca św. Franciszka, a także wielu młodych ludzi z całego świata, których mieliśmy okazję poznać także w Toruniu. Z jakim nastawieniem jedziemy? Bardzo pozytywnym. Jesteśmy pełni nadziei na to, że to spotkanie pomoże nam w wielu naszych życiowych sytuacjach, które potrzebują rozwiązania – mówi ks. Maciej Kępczyński.

Na XXXI ŚDM do Krakowa przyjadą młodzi ludzie ze 187 krajów, po raz pierwszy będą pielgrzymi m.in. z Bangladeszu, Birmy, Gibraltaru, Kosowa, Palestyny i Sudanu Południowego. Spotkanie młodych w Krakowie odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl