Sąd zdecyduje o losie dzieci rodziny Bajkowskich

W najbliższą środę Krakowski Sąd Okręgowy oceni, czy natychmiastowe odebranie dzieci rodzinie państwa Bajkowskich było uprawnione. Zażalenie złożyli rodzice trójki chłopców.

30 stycznia sąd w Krakowie postanowił odebrać dzieci rodzicom i umieścić je w domu dziecka. 6 marca 13 letnie bliźniaki i 10 latka zabrano ze szkoły do domu dziecka.

Sprawa jest bardzo kontrowersyjna, postanowienie wydane przez sąd z klauzulą natychmiastowej wykonalności dotyczące odebrania dzieci i przekazania ich do placówki interwencyjnej, a następnie socjalizacyjnej, wzbudza ogromne wątpliwości, nie tylko samych rodziców, ale też prawników – stwierdził poseł Andrzej Duda z PIS.

– Tam zdarzyło się wiele rzeczy, które w praworządnym i uczciwym kraju nigdy nie powinny mieć miejsca. Państwo Bajkowscy sami zgłosili się do psychologa o pomoc. Przyszli do państwa, a państwo zabrało im dzieci. Tam był cały szereg innych zdarzeń, które nie powinny mieć miejsca m.in. to, że sąd pierwszej instancji wydając swoje postanowienie, tak naprawdę nie zbadał całej sprawy w rodzinie państwa Bajkowskich. Mechanicznie wydał rozstrzygnięcie. Filozofia lewacka i liberalna niszczy rodzinę, chce budować nowego człowieka w oparciu o oderwanie go od tradycyjnych wartości – powiedział poseł Andrzej Duda.

Wczoraj w Krakowie rodzice z małymi dziećmi, demonstrowali w Krakowie w obronie jedności rodziny. Impulsem do zorganizowania marszu była właśnie sytuacja rodziny Bajkowskich.

Poseł zwraca uwagę, że obecnie widoczny jest ogromny wpływ filozofii lewacko liberalnej, która niszczy rodzinę; chce budować nowego człowieka w oparciu o oderwaniu od tradycyjnych wartości.

Dlatego – jak podkreśla polityk – nadzieją jest wybór nowego Ojca św. Franciszka.

– To jest, mam nadzieję, ten kapłan, ten Ojciec Kościoła, który taką twardą ręką – pilnując bardzo rzeczy najważniejszych, podstawowych wartości – będzie prowadził Kościół. Jest moją wielką nadzieją na najbliższe lata – dodał poseł Andrzej Duda.

Przypominamy uroczysta inauguracja pontyfikatu Ojca św. Franciszka odbędzie się już jutro. O godz. 9:00 na placu św. Piotra Papież będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii. Transmisja w Radiu Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj