Sąd oddalił wniosek o zadośćuczynienie dla W. Olewnika

Sąd Okręgowy w Gdańsku oddalił powództwo Włodzimierza Olewnika, który ubiega się od Skarbu Państwa o 100 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

Jego zdaniem, śledczy w komunikatach z 2011 r. podali nieprawdziwe, szkalujące go informacje, dotyczące przeszukań przeprowadzonych 4 lata temu w domu porwanego w roku 2001 i zamordowanego dwa lata później Krzysztofa Olewnika.

Sąd uzasadniając wyrok podał, że pozew został oddalony w wyniku przedawnienia roszczenia. Przedawnienie nastąpiło w listopadzie ubiegłego roku, a pozew wpłynął do sądu w kwietniu bieżącego roku.

Mec. Bogdan Borkowski, pełnomocnik Włodzimierza Olewnika, wskazuje, że wyrok został wydany pochopnie.

– Sąd nie przeprowadził żadnych dowodów w sprawie. Nie przesłuchał Włodzimierza Olewnika i tak na prawdę nie uwzględnił faktu, że Włodzimierz Olewnik, jak i pozostali członkowie rodziny wzywali prokuraturę apelacyjną w Gdańsku w tzw. zawezwaniu do próby ugodowej o to samo. Tym samym przerwany został bieg przedawnienia w 2011 roku na skutek wytoczenia tej próby ugodowej. Sąd tego argumentu nie podzielił, przyjął, że upłynął okres trzyletni przedawnienia i nie zajął się merytorycznie sprawą – powiedział mec. Bogdan Borkowski.

We wniosku ugodowym z maja 2012 roku rodzina Olewników domagała się od gdańskiej prokuratury apelacyjnej przeprosin oraz wpłaty 600 tys. zł na fundację im. Krzysztofa Olewnika. Mec. Borkowski nie wyklucza, że w tej sprawie zostanie złożona apelacja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl