fot. PAP/Mateusz Marek

S. Żaryn: Wypowiedzi zachodnich publicystów tożsame z linią narracji Kremla

Wypowiedzi osób opiniotwórczych na Zachodzie, korespondujące z linią narracji Kremla, to korzyść dla Rosji, która prowadzi agresję na Ukrainie i wojnę psychologiczną z Zachodem – ocenił rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Stanisław Żaryn w czwartek na Twitterze napisał, że w ramach działań rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce widać próbę zastraszania polskiego społeczeństwa.

„Kreml stara się paraliżować strachem Polaków, a także wymusić zatrzymanie pomocy kierowanej na Ukrainę” – ocenił rzecznik.

Uważa, że rosyjskie działania wspierają niektóre wypowiedzi zachodnich publicystów, „realizujących te same linie narracji”.

Jako przykład wskazał oceny sformułowane przez ekspertkę do spraw rosyjskich, m.in. publicystkę amerykańskiego „New Yorkera” Mashę Gessen. W rozmowie z PAP wyjaśnił, że zawarte są w jej najnowszej wypowiedzi w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Der Spiegel.

Stanisław Żaryn wskazał, iż w tym wywiadzie Gessen stwierdziła, że „polskie lotniska są zagrożone atakami z Rosji, bowiem propaganda Kremla wskazuje je jako miejsce transportu pomocy na Ukrainę”.

„Opinia Gessen jednocześnie prezentuje podpowiedź, jak rosyjski atak na Polskę może być tłumaczony, by rozmyć odpowiedzialność Kremla za atak na państwo NATO-wskie” – zaznaczył rzecznik.

Według niego te słowa Gessen wpisują się w skierowaną przeciwko Polsce rosyjską propagandę, która ma prowadzić do zastraszenia naszego kraju.

„W swoim komentarzu Gessen oswaja również opinię publiczną z tematem agresji rosyjskiej na terytorium NATO. Swoją wypowiedzią publicystka wysyła przekaz podprogowy, że punktowy atak rosyjski nie będzie oznaczał agresji na NATO” – napisał na Twitterze Żaryn.

„Tego typu wypowiedzi osób opiniotwórczych na Zachodzie to korzyść dla Rosji, która prowadzi wojnę przeciwko Ukrainie i wojnę psychologiczną przeciwko Zachodowi” – zaznaczył rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa od 24 lutego – 37 dobę.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl