fot. PAP/Mateusz Marek

S. Żaryn: Agresor jest jeden – Rosja

Agresor jest jeden – Rosja – ocenił  dziś na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

Rzecznik ocenił, że w obliczu narastającej presji militarnej na Ukrainę, a być może nawet w przededniu kolejnej fazy wojny Rosji przeciwko Ukrainie, pojawia się dużo komentarzy szukających winy obu stron – Rosji i Zachodu.

„To typowe rozmywanie odpowiedzialności agresora. Przypomnę: wojna Rosji przeciwko Ukrainie rozpoczęła się w 2014 roku i trwa do dziś. Do dziś Rosja okupuje terytorium Ukrainy” – zaznaczył rzecznik.

„Tu nie ma mowy o odpowiedzialności dwóch stron, agresor jest jeden – Rosja” – napisał Stanisław Żaryn.

W innym wpisie zauważył, że wytworzony przez Rosję kryzys wokół Ukrainy i groźba ponownego ataku muszą być rozpatrywane również przez pryzmat testowania Paktu Północnoatlantyckiego – NATO.

„Służby rosyjskie analizują w takich sytuacjach reakcje Zachodu i poszczególnych państw członkowskich” – wyjaśnił.

„Rosja będzie również identyfikowała te środowiska i osoby, które w obecnej sytuacji są skłonne do uległości wobec Moskwy i bronią jej interesów. Różnice zdań, każda rysa na Sojuszu będzie identyfikowana i wykorzystywana w przyszłości przeciwko Zachodowi” – podkreślił Stanisław Żaryn.

Według rzecznika plany strategiczne Kremla wobec Zachodu nie dotyczą jedynie statusu Ukrainy i jej wyborów o znaczeniu strategicznym.

„Są obliczone na dużo szersze cele – zniszczenie NATO oraz nowy układ sił na świecie, w którym nie ma miejsca na podmiotowość niektórych państw” – napisał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl