fot. PAP/Artur Reszko

Trwa budowa muru na granicy z Białorusią

Ruszyła budowa muru na granicy polsko-białoruskiej. Zapora ma pomóc w powstrzymaniu kryzysu migracyjnego na naszej granicy.

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej nie ustaje, ale z powodu warunków atmosferycznych prób nielegalnego przekroczenia granicy jest mniej. Minionej doby naszą granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 22 osoby. W Czeremsze dziewięcioosobowa grupa Irakijczyków, przy wsparciu białoruskich służb, próbowała siłowo sforsować naszą granice. W polskie patrole rzucano kamieniami, funkcjonariuszy oślepiano laserami. Wszyscy imigranci zostali zatrzymani. W ochronie naszej granicy ma pomóc budowa muru.

– Zapora na pewno nie będzie skuteczna w 100 proc. Jest to dodatkowy czynnik wzmacniający ochronę naszej granicy, ale nie ma urządzenia technicznego, które w 100 proc. będzie zabezpieczało nasze granice. Jest to dodatkowe utrudnienie, które na pewno podniesie stopień bezpieczeństwa – przyznał ekspert ds. bezpieczeństwa, Adam Krampichowski.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1486724755977740298

W podniesieniu bezpieczeństwa mają pomóc najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

– Ten mur ma być wyposażony w systemy dozoru wizyjnego. Nie jest to tylko i wyłącznie sam mur, ale będzie on naszpikowany najnowocześniejszą elektroniką – podsumował Adam Krampichowski.

Długość bariery wynosi 180 km, a wysokość 5,5 metra. Przewidziany koszt budowy to 1,6 mld zł. Na miejscu jest już ciężki sprzęt. Roboty budowalne będą wykonywały polskie firmy. Prace mają zakończyć w połowie roku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl