fot. flickr.com

S. Tyszka: nie wykluczam poparcia wniosku o powołanie D. Tuska przed TS

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz’15) zasugerował dziś w wypowiedzi dla Programu Pierwszego Polskiego Radia, że nie wyklucza poparcia wniosku powołania przed Trybunał Stanu Donalda Tuska.

Do powołania Donalda Tuska przed TS wzywała w dzisiejszym wydaniu „Gazeta Polska”. Stanisław Tyszka powiedział, że gdyby taki wniosek pojawił się w parlamencie, głosowałby za nim, w zależności od tego, jakie byłoby jego uzasadnienie.

Donald Tusk jest przede wszystkim odpowiedzialny za zadłużenie Polski, które za jego rządów osiągnęło 1 bln zł i będą je spłacały nasze dzieci i wnuki. Jest odpowiedzialny również za 21 podwyżek podatków, choć obiecał, że ani razu podatków nie podniesie, a jeśli któryś z ministrów to zrobi, to go wyrzuci z rządu” – podkreślił Stanisław Tyszka.

Wicemarszałek Sejmu powiedział również w wypowiedzi dla PR1, że Donald Tusk jest „odpowiedzialny za presję na polskich obywateli, żeby emigrowali i szukali lepszej pracy w państwach, które mają przyjaźniejszy system podatkowy”.

To są problemy zasadnicze” – powiedział Stanisław Tyszka.

PAP/RIRM

drukuj