[TYLKO U NAS] K. Morawiecki: Donald Tusk piłuje gałąź, na której sam siedzi

Donald Tusk piłuje gałąź, na której sam siedzi powiedział w rozmowie z naszą redakcją marszałek senior Kornel Morawiecki. Polityk odniósł się w ten sposób do wywiadu, jakiego stacji TVN24 udzielił w piątek szef Rady Europejskiej.

Donald Tusk nie po raz pierwszy komentuje politykę krajową, chociaż jako szef RE powinien zachować neutralność.

Władza, która nie ma żadnych ograniczeń, kontroluje sądy, prokuraturę i policję, na końcu jest władzą, która po prostu bezkarnie kradnie – powiedział w piątek Donald Tusk.

Były premier odniósł się także do reformy sądownictwa. Jak zaznaczył, w jego opinii prezesem Sądu Najwyższego wciąż pozostaje Małgorzata Gersdorf.

Zdaniem marszałka seniora Kornela Morawieckiego, Donald Tusk wychodzi z roli szefa RE.

Ta władza nie jest władzą, które kradnie. Powinniśmy się nawzajem szanować i takim jakby naczelnym zadaniem Donalda Tuska powinno być, żeby szacunek do władzy wzmacniać (…) nie można tak wszystkiego negatywnie krytykować. Jeżeli było to tak, jak mówił były premier, to źle robił. To tak, jakby piłował gałąź, na której sam siedzi – zaznaczył Kornel Morawiecki.

Donald Tusk mówił też o planach na przyszłość. Zadeklarował, że jeśli Jarosław Kaczyński wyrazi chęć startu w wyborach prezydenckich, on także będzie kandydował.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj