S. Szwed: Obecnie nie pracujemy nad programem Rodzina 1000 plus

Obecnie nie pracujemy nad programem Rodzina 1000 plus – poinformował Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Odniósł się do doniesień „Super Expressu”, który napisał, że rząd planuje dwukrotne zwiększeniem świadczenia.

Resort miałby zdecydować się na korektę programu, ponieważ dotychczas otrzymywane pieniądze są pochłaniane przez inflację. Program Rodzina 1000 plus mógłby pojawić się w następnej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości – czytamy w gazecie

Pytany o sprawę wiceminister resortu rodziny Stanisław Szwed powiedział, że obecnie rząd realizuje inne projekty wspierające polskie rodziny.

– W tej chwili nie są przewidywane zmiany w programie „500 plus”. Będą natomiast wprowadzane nowe rozwiązania dotyczące emerytur dla matek, które urodziły czworo dzieci. Będzie też specjalny program wspierający dzietność, czyli urodzenie kolejnego: drugiego czy trzeciego dziecka. W ramach polityki rodzinnej inne rozwiązania, ale w tej chwili nie przewidujemy – przynajmniej w naszym ministerstwie nic mi nie wiadomo na ten temat – żebyśmy przewidywali rozwiązania dotyczące „1000 plus” – powiedział Stanisław Szwed.

Program Rodzina 500 plus to świadczenie w wys. 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. Program funkcjonuje od 1 kwietnia 2016 r.

RIRM

drukuj