fot. pixabay.com

Trwają zapisy do nowej edycji programu „Opieka 75 plus”

Do końca stycznia gminy mają czas na zgłoszenie się do nowej edycji programu „Opieka 75 plus”. To element polityki społecznej państwa wdrożony w 2018 roku, który ma zwiększyć osobom starszym dostępność do usług opiekuńczych, w tym tych specjalistycznych.

Program „[Opieka 75 plus]”  wspiera seniorów samotnych oraz pozostających w rodzinach w wieku 75 lat i więcej, mieszkających w gminach do 60 tys. mieszkańców.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1349296610950332416

Wiceszef resortu rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed, zwraca uwagę, że oferowane wsparcie jest szczególnie ważne w czasie pandemii.

– Zależało nam na tym, aby mniejsze gminy wspomóc, jeśli chodzi o opiekę nad osobami starszymi. To mogą być usługi opiekuńcze, to mogą być dodatkowe świadczenia opiekuńcze, specjalistyczne. Do 31 stycznia przyjmujemy zgłoszenia do programu. Zachęcamy samorządy, żeby w tym programie uczestniczyły, bo jest to duże wsparcie dla osób powyżej 75 roku życia. Jest to wsparcie usług opiekuńczych szczególnie w okresie związanym z pandemią, gdzie często osoby starsze są same w domu i potrzebują wsparcia oraz opieki. Program „Opieka 75 plus” może im to zapewnić i w tym pomóc – podkreśla Stanisław Szwed.  

W 2020 roku przystąpienie do realizacji programu „Opieka 75 plus” zadeklarowały 542 gminy z usługami dla prawie 6,5 tys. osób. Wysokość finansowania oszacowano na prawie 22 mln złotych.

Z kolei w 2019 r. taką pomocą objęto ponad 119 tys. osób, 6 tys. osób więcej niż w pierwszym roku dofinansowania.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl