fot. PAP/Radek Pietruszka

S. Karczewski: Ważne, by Westerplatte było dobrze zagospodarowane; cieszy mnie wola porozumienia ws. tego miejsca

Ważne jest to, by Westerplatte było dobrze zagospodarowane; cieszy mnie wola porozumienia ws. tego miejsca – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Polityk odniósł się do wtorkowego spotkania wiceministra kultury Jarosława Sellina i prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

Wiceszef resortu zaproponował po rozmowie, by przedstawiciele miasta Gdańsk weszli do komitetu honorowego budowy Muzeum Westerplatte i mieli wpływ na jego kształt.

Prezydent Gdańska poinformowała z kolei, że złożyła Sellinowi ofertę, iż tereny miasta mogą być wniesione do powstającego Muzeum Westerplatte i ta instytucja będzie współtworzona przez samorząd i stronę rządową.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wskazał, że Westerplatte jest obecnie nieodpowiednio zagospodarowane i wymaga zmian.

Osobiście widziałem to miejsce. Jest zaniedbane i w sposób nieodpowiedni zagospodarowane. Na pewno wymaga bardzo dużych nakładów, a takie nakłady są oferowane przez polski rząd, przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Należy wiec z tego skorzystać – zaznaczył marszałek Senatu.

Stanisław Karczewski wyraził też nadzieję, że dojdzie do porozumienia w sprawie Westerplatte.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl