Minister edukacji rozpoczyna spotkania ze związkami zawodowymi

Dziś i jutro minister edukacji Dariusz Piontkowski będzie spotykał się z przedstawicielami reprezentatywnych związków zawodowych. Tematem ma być sytuacja w szkolnictwie. Rozmowy będą miały miejsce w Centrum Partnerstwa Społecznego ,,Dialog”.

Spotkania mają się obywać bez udziału mediów. Minister Dariusz Piontkowski po objęciu stanowiska zapowiadał, że chce odbyć takie rozmowy ze wszystkimi związkami.

Debaty są okazją do wypracowania porozumienia i wyjaśnienia pewnych kwestii – mówi poseł Iwona Michałek z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Cieszę się bardzo, że do tych rozmów już teraz dochodzi, dlatego że ja uważam, że takie konfliktowe sytuacje trzeba łagodzić, trzeba rozmawiać, trzeba sobie wyjaśniać. Pewnie niektóre rzeczy są niedomówione, źle zrozumiane – najlepiej działać w konsensusie. Ja zakładam, że wspólnie wypracujemy stanowisko i wyjaśnimy nauczycielom na tyle dobrze, że do tych strajków nie dojdzie – zaznacza Iwona Michałek.

Informacje o otrzymaniu zaproszeń na spotkania od ministra edukacji potwierdziły oświatowa ,,Solidarność”, Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

RIRM

drukuj