fot. Tomasz Strąg

S. Karczewski: Nigdy nie było tak, że Senat kończył swoją kadencję w takim samym składzie politycznym 

Nigdy nie było tak, że Senat kończył swoją kadencję w takim samym składzie politycznym; były różne transfery powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. 

Polityk był pytany przez naszego reportera o to, czy Prawo i Sprawiedliwość jest otwarte na współpracę z senatorami Koalicji Obywatelskiej czy SLD.

Zjednoczona Prawica wprowadziła do Senatu 48 polityków. To nie gwarantuje jej większości. Opozycji przypadną 52 miejsca.

Niewykluczone, że partii rządzącej uda się pozyskać kilku senatorów.

 Nigdy nie było tak, że Senat kończył swoją kadencję w takim samym składzie politycznym. Miały miejsce różne transfery, a było tak przecież w tej obecnej jeszcze kadencji, że dwóch senatorów z Platformy Obywatelskiej zasiliło nasze szeregi. Sprawa zawsze jest otwarta i również tak w tej chwili traktujemy naszą sytuację – powiedział Stanisław marszałek Senatu Karczewski.

43 mandaty zdobyła KO, 3 – PSL, 2 – SLD. 4 senatorów startowało z własnych komitetów.

Brak większości utrudni Zjednoczonej Prawicy prace w wyższej izbie parlamentu. Zapewne wydłuży to cały proces legislacyjny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl