fot. twitter.com

S. Kaleta o umowie na tramwaje z Hyundaiem: Tak duże przetargi powinny generować pozostanie tego kapitału w Polsce

Tak duże przetargi powinny generować pozostanie tego kapitału w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Niestety kształt i rozstrzygnięcie tego przetargu powodują, że polska firma, która zatrudnia setki inżynierów po prostu nie będzie na ulicach Warszawy w najbliższych latach z nowymi pojazdami – powiedział radny Warszawy Sebastian Kaleta.

Przybliża się podpisanie umowy z Hyundaiem na kupno tramwajów dla Warszawy. Wczoraj minął termin, w którym Bydgoska Pesa mogła się odwołać od powtórnego rozstrzygnięcia stołecznego przetargu na korzyść firmy z Korei. Producent tramwajów z województwa kujawsko-pomorskiego zapowiedział jednak, że nie będzie się już odwoływał.

Warszawa zdecydowała o kupnie przeszło 200 tramwajów z zagranicy w lutym tego roku. Przetarg wart prawie 2 mld zł. wygrała firma Hyundai, której oferta była tańsza od propozycji Pesy.

Ta decyzja wzbudziła sporo kontrowersji. Radny PiS-u z Warszawy Sebastian Kaleta wskazuje, że zwycięstwo firmy z Korei to zła wiadomość dla polskiej gospodarki.

– Ponieważ nasz przemysł szynowy znacznie się rozwinął w ostatnich latach i tak duże przetargi powinny generować pozostanie tego kapitału w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Niestety kształt i rozstrzygnięcie tego przetargu powodują, że polska firma, która zatrudnia setki inżynierów po prostu nie będzie na ulicach Warszawy w najbliższych latach z nowymi pojazdami. Jest to wiadomość pokazująca stosunek polityków Platformy Obywatelskiej do patriotyzmu gospodarczego – wskazał radny Sebastian Kaleta.

W związku z przetargiem kontrole w spółce Tramwaje Warszawskie przeprowadziło CBA. Sprzeciw wobec rozstrzygnięcia przetargu wyrazili m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz czy europoseł Kosma Złotowski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl