fot. flickr.com

Rosja rozmieszcza w Obwodzie Kaliningradzkim system walki radioelektronicznej Murmańsk-BN

Rosja rozmieszcza w Obwodzie Kaliningradzkim najnowszy system walki radioelektronicznej. Murmańsk-BN jest w stanie pozbawić łączności okręty wojenne, samoloty i sztaby przeciwnika między innymi w krajach Europy Wschodniej i Środkowej.

System działa w promieniu do 8 tys. kilometrów. O sprawie poinformował rosyjski dziennik „Izwiestija”. Gazeta twierdzi, że Murmańsk-BN nie ma odpowiednika wśród innych systemów na świecie.

Były minister obrony narodowej prof. Romuald Szeremietiew uważa, że działania Rosji mają charakter propagandowy.

– Gdyby oni rzeczywiście chcieli się pobawić w wojnę, to raczej nie informowaliby strony przeciwnej, czym dysponują. Zaskoczenie zawsze jest bardzo cenne w kwestii konfliktu. Chodzi więc o propagandowy charakter i wywołanie stanu zagrożenia na naszej stronie. Druga kwestia jest taka, że ma to charakter propagandowy i nie wiemy, jaką rzeczywiście skuteczność ma ten system, bo trudno wierzyć Rosjanom – podkreśla prof. Romuald Szeremietiew.

System Murmańsk-BN jednostka Floty Bałtyckiej – 841. ośrodek walki radioelektronicznej – otrzymała pod koniec 2018 roku. To jedna z najbardziej utajnionych jednostek tej Floty. W ubiegłym roku Rosja przeprowadziła już ćwiczenia z użyciem Murmańska-BN.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl