fot. youtube.com

Śląskie: Ponad tona krajanki tytoniowej w samochodzie zatrzymanym przez Straż Graniczną

Ponad tonę krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze śląskiego oddziału Straży Granicznej. Nielegalny towar wiózł w samochodzie osobowym 31-latek. Grozi mu grzywna.

„Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło w trakcie prowadzonych czynności służbowych w jednym z miast województwa śląskiego. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili 60 worków, w których znajdowało się łącznie 1002 kilogramy krajanki tytoniowej” – podała Straż Graniczna w przesłanej w piątek PAP informacji.

Szacunkowa wartość ujawnionego towaru to ponad 703 tys. zł. Wartość uszczupleń z tytułu należności podatkowych przekracza natomiast milion zł.

Mężczyzna, który wiózł krajankę, usłyszał już zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi mu kara grzywny.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl