fot. PAP/Jakub Kamiński

S. Broniarz: przedstawiliśmy kolejne rozwiązania; kontynuujemy strajk

Zaproponowaliśmy kolejne rozwiązanie, które jest wyjściem naprzeciw propozycjom rządu – powiedział dziś prezes ZNP Sławomir Broniarz po spotkaniu ze stroną rządową w CPS „Dialog”. Dodał, że ZNP i FZZ podtrzymują decyzję o kontynuacji strajku.

„Jeżeli strona rządowa chciała dzisiaj z nami rozmawiać, to byliśmy absolutnie przekonani co do tego, że pojawią się propozycje, które będą choćby korespondowały z tym, o czym mówią związki zawodowe” – powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Poinformował, że strona związkowa zaproponowała nowe rozwiązania. Chcąc ten pożar ugasić, chcąc zniwelować poczucie napięcia, zaproponowaliśmy kolejne rozwiązanie, które odnosi się do kalendarza 2019 r. Było wyjściem naprzeciw propozycjom rządu w kontekście ustawy budżetowej – dodał.

Nie przyjmujemy do wiadomości faktu, że jesteśmy w trakcie realizacji budżetu, bo przypomnę po raz kolejny – kiedy budżet został już podpisany, dwa tygodnie później ni stąd ni zowąd znalazło się ponad 21 mld zł” – podkreślił Sławomir Broniarz.

Dodał, że ZNP i FZZ podtrzymują swoją decyzje o kontynuacji strajku. Podziękował wszystkim pracownikom oświaty, którzy przyłączyli się do strajku za „poświęcenie i gest odwagi”.

PAP/RIRM

drukuj