fot. PAP/EPA

Rzecznik rządu: Premier M. Morawiecki podczas kwarantanny wykonuje swoje obowiązki; nie ma objawów choroby

Premier Mateusz Morawiecki podczas kwarantanny wykonuje swoje obowiązki i spędza ją w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji; szef rządu nie ma objawów choroby – poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Wcześniej wtorek premier poinformował, że w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem przebywa obecnie na kwarantannie.

Rzecznik rządu w komunikacie dodał, że kwarantanna jest następstwem potwierdzenia we wtorek rano zarażenia u osoby, z którą premier miał kontakt w piątek 9 października.

„U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby. Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych” – podał w komunikacie Piotr Müller.

„Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów. O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna” – dodał rzecznik rządu.

PAP

drukuj