fot. PAP/Albert Zawada

Rzecznik rządu posądzany o nieuczciwą konkurencję. PiS złożyło zawiadomienie do CBA i KNF

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości składają zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Komisji Nadzoru Finansowego w związku z oświadczeniem majątkowym rzecznika rządu, Adama Szłapki, i posiadanymi przez niego akcjami.

Andrzej Śliwka ocenił, że inwestycje giełdowe Adama Szłapki były powiązane z sektorami gospodarki, o których miał informacje m.in. jako członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Polityk powiedział, że budzi to poważne wątpliwości pod kątem rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczącego zakazu wykorzystywania informacji poufnych w celach inwestycyjnych.

Andrzej Śliwka zaznaczył, że Adam Szłapka powinien podać się do dymisji.

– Mamy do czynienia z sytuacją skandaliczną. Minister Szłapka powinien złożyć dymisję, ale wiemy, że nie jest to człowiek honorowy. CBA tak czy siak powinno zająć się tą sprawą, a także KNF, szczególnie pod kątem wykorzystywania informacji, które Adam Szłapka pozyskiwał na różnych posiedzeniach komisji ds. służb, ale także kwestii związanych z posiedzeniami rządu. Zachowanie ministra Szłapki jak w soczewce pokazuje, z jakimi marnymi ludźmi mamy do czynienia – wskazał Andrzej Śliwka.

Opozycja podkreśliła, że politycy zasiadający w rządzie nie powinni posiadać akcji polskich spółek państwowych, bo mając tę wiedzę są premiowani kosztem zwykłych inwestorów, co prowadzi do nieuczciwej konkurencji.

RIRM

drukuj