fot. M.Borawski/ Nasz Dziennik

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości rozwiąże problemy w Porozumieniu?

Po tym, jak Jarosław Gowin wycofał rekomendacje partyjne dla trzech ministrów z Porozumienia, wciąż nie ma decyzji rządu w tej sprawie. Problem ma być rozwiązany przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Następnie może zebrać się Rada Koalicji – wynika ze słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

Przywództwo Jarosława Gowina w Porozumieniu zakwestionował europoseł Adam Bielan. Wsparli go w tym m.in. Kamil Bortniczuk, Michał Cieślak i Włodzimierz Tomaszewski. Stronnicy Jarosława Gowina postulują wyrzucenie ich z partii. Podjęli też decyzję o wycofaniu rekomendacji ministerialnych dla tych polityków, których nazwiska łączone są z Adamem Bielanem. Obok ministra Michała Cieślaka, który zajmuje się współpracą z samorządami, są to także wiceminister Jacek Żalek z resortu funduszy i polityki regionalnej oraz wiceminister Zbigniew Gryglas z resortu aktywów państwowych.

– W tej chwili żadne wnioski formalne, jeśli chodzi o dymisję w rządzie ani jeżeli chodzi o kwestie związane z rekomendacjami Porozumienia, nie wpłynęły. Mówimy tutaj o pewnym fakcie medialnym, bo – jak wiemy – wiceministrów można dymisjonować m.in. na wniosek danego ministra konstytucyjnego. W tym wypadku, jeśli dotyczyłoby to resortów, o których mówimy, takie wnioski mogłyby wpłynąć do prezesa Rady Ministrów – mówił rzecznik rządu Piotr Müller.

W dzisiejszym posiedzeniu rządu, według informacji przekazanych przez rzecznika Piotra Mullera, udział mieli brać zarówno wicepremier Jarosław Gowin, jak i minister Michał Cieślak, który zarzucił wieloletniemu liderowi ugrupowania nielojalność wobec Zjednoczonej Prawicy.

TV Trwam News

drukuj