PiS zapowiada debatę o finansach publicznych i podatkach

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada na przyszły tydzień debatę na temat finansów publicznych i systemu podatkowego. Ma ona wskazać na rozwiązania, które będą w stanie uratować polskie finanse. 

Debata ma odbyć się w środę i wezmą w niej udział eksperci m.in. z dziedziny finansów publicznych i prawa podatkowego.

Wiceprezes PiS, poseł Beata Szydło powiedziała, że sytuacja finansów publicznych w Polsce jest bardzo trudna i wymaga pilnej dyskusji oraz znalezienia realnych rozwiązań.

 – Dramatycznie spadają wpływy podatkowe, szczególnie obserwujemy to jeżeli chodzi o podatek VAT. W tegorocznym budżecie założono wyższe wpływy VAT, pomimo że ubiegłoroczne nie zostały wykonane. W związku z tym uważamy, że w tej chwili w Polsce potrzebna jest szybka dyskusja na temat załamania systemu dochodów państwa – powiedziała poseł Beata Szydło.

Nie może być tak, że minister finansów próbując rozwiązać problemy budżetowe państwa sięga po pieniądze emerytów – zaznaczyła posłanka.

W przyszłym tygodniu w trybie pilnym organizujemy debatę ekspercką, na którą zapraszamy najwybitniejszych ekspertów z dziedziny finansów, prawa podatkowego. Chcemy rozmawiać na temat tego, co zrobić żeby polskie finanse i budżet uratować, nie kosztem podatników i emerytów. A żeby znaleźć takie rozwiązania, które będą do przyjęcia i będą przede wszystkim realne – powiedziała poseł Beata Szydło.

Z kolei szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zaapelował o rozpoczęcie prac nad zaproponowanym przez PiS w ubiegłym roku projektem, który dałby Polakom możliwość wyboru, czy chcą odkładać swoje składki emerytalne w ZUS, czy w otwartych funduszach emerytalnych.

W naszej ocenie rząd dokona skoku na pieniądze, które są zgromadzone w OFE. To będzie źródło, z którego pieniądze zaczerpnie rząd koalicji PO- PSL, tak żeby je wrzucić do dziury budżetowej. Czy tak musi być? Uważamy, że nie. Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie mówiło o tym, że sprawa OFE wymaga naprawy, ale w jaki sposób należy naprawić system emerytalny? Należy dać wybór obywatelom naszego kraju, czy chcą żeby ich pieniądze wpłynęły do ZUS, czy do OFE – zaznaczył poseł Mariusz Błaszczak.

Co więcej poseł zaznaczył, że „projekt PiS został złożony ponad rok temu, od dwóch miesięcy jest w zamrażarce przewodniczącego sejmowej komisji polityki społecznej”. Oczekujemy, że prace nad tym projektem rozpoczną się niezwłocznie – powiedział szef klubu PiS.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl