fot. twitter.com/MC_GOV_PL

Rzecznik Praw Dziecka razem z MSZ uruchomili wspólny internetowy serwis dla polskich rodzin mieszkających zagranicą

Rzecznik Praw Dziecka razem z Ministerstwem Spraw Zagranicznych uruchomili dziś wspólny internetowy serwis dla polskich rodzin mieszkających zagranicą. Okazją jest obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Polskie rodziny za pośrednictwem strony https://dziecizagranica.gov.pl/ mogą zapoznać się z podstawowymi przepisami i zasadami regulującymi sytuację dziecka i jego rodziców w danym kraju europejskim.

Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, zwrócił uwagę, że uruchomienie strony odbywa się w 31. rocznicę przyjęcia przez ONZ Konwencji o prawach dziecka.

– To Polacy byli autorami tego tekstu. Nasza wrażliwość i doświadczenie pozwoliły na sporządzenie dokumentu. W związku z rocznicą uruchomiliśmy razem z Ministerstwem Spraw Zagranicznych wspólny serwis dziecizagranica.gov.pl. To takie kompendium, encyklopedia wiedzy, pomocy prawnej i społecznej dla rodziców z dziećmi w krajach Europy – powiedział Mikołaj Pawlak.

Mikołaj Pawlak przypomniał, że podstawowe prawa dzieci uchwalone w konwencji i w ustawie o Rzeczniku Praw Dziecka to przede wszystkim prawo do życia, prawo do zdrowia, prawo do wychowania w rodzinie, prawo do edukacji.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka Mikołaj Pawlak życzy wszystkim dzieciom wszelkiego dobra, szczególnie zdrowia, dbałości o rodzinę, o swoich najbliższych, kolegów.

To są bardzo ważne cechy, które wiążą się z prawami dziecka – podkreślił Rzecznik Praw Dziecka.

Więcej o pracy Rzecznika Praw Dziecka na rzecz poprawy i ochrony bezpieczeństwa dzieci można odsłuchać w audycji „Aktualności dnia” [tutaj].

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl