fot. PAP/Leszek Szymański

Rzecznik PiS: Poprzemy projekt PO ws. jawności zarobków w NBP, jeśli nie będzie przeszkód formalnych

Jeżeli nie będzie przeszkód formalno-prawnych, z pewnością poprzemy projekt ustawy autorstwa PO w sprawie jawności zarobków w NBP; środowa konferencja NBP nie wyczerpuje tematu – oświadczyła w środę rzecznik PiS Beata Mazurek.

Beata Mazurek powiedziała dziennikarzom w Sejmie, że nie jest usatysfakcjonowana wyjaśnieniami Narodowego Banku Polskiego w sprawie wysokości zarobków. Jak dodała, środowa konferencja NBP nie wyczerpuje tematu.

Jak mówiła rzecznik PiS, jeśli chodzi o wynagrodzenia pracowników NBP, „w działaniu opozycji jest sprzeczność”.

„Z jednej strony domagają się ujawnienia tych zarobków, a z drugiej strony składają projekt ustawy do Sejmu, który daje podstawy prawne do tego, by te zarobki zostały ujawnione. Więc doskonale mają świadomość taką, że w świetle obowiązujących przepisów prawnych dzisiaj – jak rozumiem – zrobić tego nie można. Jak ustawa zostanie przyjęta, nie sądzę, by był z tym jakikolwiek problem” – mówiła Beata Mazurek.

Rzecznik PiS oświadczyła też, że „jeżeli nie będzie przeszkód formalno-prawnych”, PiS „z pewnością poprze” projekt ustawy autorstwa PO w sprawie jawności zarobków w NBP.

PAP/RIRM

drukuj