Rzecznik PiS o wyborze Tuska: to zła decyzja dla Europy

To zła decyzja dla Europy – tak ponowny wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej oceniła rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Czas pokaże, czym będzie skutkował precedens polegający na dokonaniu wyboru wbrew stanowisku rządu kraju, z którego pochodzi kandydat – zaznaczyła.

Donald Tusk został w czwartek ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. W trakcie szczytu Unii Europejskiej w Brukseli odbyło się głosowanie, w którym – jak poinformowały unijne źródła – tylko premier Beata Szydło była przeciwko reelekcji Tuska.

„Polska musiała bronić swoich interesów, nie mogła się zgodzić na kandydaturę Donalda Tuska. Dlaczego? – mówiliśmy o tym wielokrotnie” – wyjaśniła Beata Mazurek na konferencji prasowej.

Rzecznik podziękowała premier Szydło za to, że „konsekwentnie i odważnie broniła stanowiska polskiego rządu”.

„W naszej ocenie ta decyzja nie wróży nic dobrego Europie. To zła decyzja dla Europy” – powiedziała Beata Mazurek.

Rzecznik PiS dodała, że „czas pokaże, czym będzie skutkował taki precedens”, bo – jak mówiła – „to pierwszy raz w historii przywódcy państw europejskich popierają człowieka wbrew stanowisku rządu z kraju, z którego ten człowiek pochodzi”.

„W naszej ocenie niczego dobremu to dla Europy na przyszłość nie wróży” – dodała Beata Mazurek.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl