fot. twitter.com/PKPIntercityPDP

Rząd zawarł nową umowę o świadczenie usług publicznych z PKP Intercity

Czysta, bezpieczna i szybka kolej jest celem rządu Prawa i Sprawiedliwości – podkreśla minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zaprezentowano dziś szczegóły nowej umowy podpisanej przez rząd z PKP Intercity.

Rząd podjął decyzję o zawarciu nowej umowy o świadczenie usług publicznych z PKP Intercity. Wartość umowy to ponad 20 mld zł. Jej założenia będą realizowane w ciągu najbliższych 10 lat.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1349649483789959168

Nowoczesny tabor i zwiększenie częstotliwości połączeń to efekty, jakie mają zobaczyć pasażerowie dzięki podpisanej umowie.

Polacy mogą oczekiwać skrócenia czasu najważniejszych połączeń – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– Do wprowadzonych w ostatnich latach udogodnień dołączą kolejne. To nowoczesne i wygodne składy, to nowoczesne wagony, które sprawnie dojadą do każdego regionu Polski, ale to również przyspieszenie przejazdu pomiędzy głównymi miastami. Linia Warszawa-Białystok – docelowo cykl jednogodzinny odjazdu pociągów, linia Warszawa-Radom, Kielce-Kraków – docelowo na poszczególnych odcinkach pociąg co godzinę. Dalej np. Kraków-Katowice, Wrocław-Poznań – docelowy cykl nie rzadziej niż godzinę – wskazuje Andrzej Adamczyk.   

Resort aktywów państwowych podkreśla, że umowa z PKP Intercity wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju. W ramach poszczególnych zadań pieniądze trafią do różnych firm, także tych mniejszych, z całego kraju.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl