Rząd spotka się na posiedzeniu w Bydgoszczy

W Bydgoszczy odbędzie się dziś kolejne wyjazdowe posiedzenie rządu. Wcześniejsze odbyły się w Katowicach, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Za podróże Ewy Kopacz wraz z ministrami płacą podatnicy.

– Przyjechaliśmy z dwudniową wizytą do województwa kujawsko-pomorskiego. Przyjechaliśmy tak, jak zwykle przyjeżdżamy – zaliczyliśmy już kilka województw – z posiedzeniem Rady Ministrów – powiedziała premier. 

Na specjalnym posiedzeniu w Bydgoszczy rząd zajmie się m.in. projektem nowelizacji rozporządzenia dotyczącego Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ministrowie pochylą się także nad wieloletnimi programami: rozwoju czytelnictwa, współpracy rozwojowej, przeciwdziałania przestępczości gospodarczej. Rząd wysłucha ponadto informacji o realizacji projektów dotyczących bezpieczeństwa w  transporcie i ruchu drogowym „Bezpieczeństwo ma pierwszeństwo”.

Wczoraj Ewa Kopacz spotkała się z władzami Torunia i województwa kujawsko–pomorskiego. Rozmawiała z uczniami toruńskiego liceum. W Bydgoszczy odwiedziła nowy dworzec, gdzie przywitali ją przeciwnicy rządu.

Następnie premier odwiedziła Oddział Geriatrii w Szpitalu MSW.

– Ci ludzie, którzy wywalczyli dla nas wolność, demokrację, ci, którzy nas wychowywali, uczyli nas tolerancji, dzisiaj potrzebują od tych młodszych – od nas wszystkich – dodatkowego wsparcia. Takim wsparciem niewątpliwie będą specjalistyczne łóżka geriatryczne – zaznaczyła Ewa Kopacz.

Kolejne wizyty w różnych miejscach Polski mają pomóc Ewie Kopacz w odbudowaniu zaufania zwykłych Polaków.

Według oficjalnych wyliczeń Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wizyta w Łodzi kosztowała nieco ponad 30 tysięcy złotych. Według wyliczeń medialnych może to być jednak nawet dziesięć razy więcej. Z premier Ewą Kopacz podróżuje około stu osób. Do tego dochodzi co najmniej 60 pracowników ministerstw, a także kierowcy, ochrona i pracownicy logistyki. Nad bezpieczeństwem szefowej czuwają oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

/


TV Trwam News/RIRM  

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl