Rząd przeznaczy w tym roku 1,3 mld zł na inwestycje drogowe

Rząd w tym roku przeznaczy 1,3 mld zł na budowę oraz remonty dróg gminnych i powiatowych. To o 500 mln więcej niż planowano wcześniej. Dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaprezentowane zostały inwestycje drogowe, które zostaną zrealizowane dzięki dodatkowej transzy.

W spotkaniu z wojewodami uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. W swoim wystąpieniu szef polskiego rządu mówił, że wojewodowie mają szczególne zadanie: patrzenie na mapę dróg i łączenie ich w ciągi komunikacyjne.

Dziękował im, że dotychczas mieli na uwadze w szczególności te gminy, te powiaty, które nigdy nie dostały wcześniej środków na remonty czy budowę nowych dróg.

– W tym roku przeznaczamy już – już przeznaczyliśmy, to dzisiejszy dzień ma to właśnie potwierdzić – bezprecedensową kwotę na budowę, na remonty dróg lokalnych, to jest kwota 1 mld 300 mln z tą ostatnią transzą dużą, niespodziewaną – taką pozytywną niespodzianką – dla mieszkańców powiatów, gmin, czyli te 500 mln zł. Ale oprócz tego szanowni państwo planujemy, jesienią utworzyć fundusz – i utworzymy ten fundusz – bezprecedensowy w wysokości ok. 5 mld zł. To dla porównania jest 6, 7 razy więcej niż w czasach naszych poprzedników było przeznaczane na budowy dróg – podkreślił premier RP.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński podkreślił, że konkursy dotyczące kolejnej rządowej transzy w wysokości 500 mln zł na inwestycje dróg lokalnych w województwach przebiegały sprawnie. Samorządowcy mogli aplikować o te środki do 15 kwietnia.

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że dzięki wsparciu rządu będziemy mieli 350 km nowych albo zmodernizowanych dróg gminnych oraz 211 km dróg powiatowych. Ma na tym skorzystać 330 gmin, 70 powiatów oraz 21 miast na prawach powiatów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl